Uppfödare
Kontaktuppgifter på uppfödare 

Uppfödare av Silver & Golden

 Endast för betalande medlemmar.
Meddela ändringar till Ingrid så att listan alltid är aktuell

S*Abo Volo´s

Chinchilla, silver shaded & Golden 
Stina Granhammar, Sundsvall

www.abovolos.se 
kornico@hotmail.com 

060-502057

Colorcats

Chinchilla, shaded silver & Golden
Virpi Laine Finland

  colorcatsfinland@hotmail.fi 
 www.colorcats.fi  

telefon +358 41 7090946 

S*Heliotropes

Chinchilla, silver shaded, golden, silver & golden mönstrat
Eva Engvall, Grängesberg
Mail: catlover@heliotropes.se
www.heliotropes.se

tel: 0240-20270


(N) Lea Blue perseroppdrett

Silver & Golden
Monica Kristel Eliassen
Kjellstadveien 31 3402 Lier
Tlf :+47 95055567
mkrelias@online.no   
http://leablue.wix.com/leablue  

S*Ogopogos

Chinchilla & Golden
Tina Wantling, Göteborg

Chinchilla, shaded silver & Golden
www.ogopogos.se 
ogopogos@tele2.se 

031-7950626

Pearlkittens

Chinchilla, shaded silver & Golden 
 Kaija Laine Finland

 pearlkittens@hotmail.fi 
  www.pearlkittens.fi 

 telefon +358 41 7491237

S*Qimmipek´s

Ingrid Sylvander, Nybro
Chinchilla & Silver shaded
www.qimmipek.se 
ck-ingrid@hotmail.com 

070 3032940, 0481 51515

Yamacatos

Erna Dahlhjem
Chinchilla, Shaded silver, golden EXO & PER
www.yamacatos.se
Yamacatos.erna@gmail.com 

0176-227080 hem
076 30 78 778

Övriga medlemmar

Listan uppdateras efterhand

Claes Nordström, delrobamora@gmail.com 
Brita Maria Nordström, delrobamora@gmail.com 
Allan Outrup, allan@persefelis.dk 
Sylvia Outrup, sylvaia@outrup.org 
Camilla Lövgren, saga_6935@yahoo.com 
Erna Dahlhjelm, yamacatos.erna@gmail.com
Irene Aringskog, christer.55fbg@telia.com 
Christer Torstensson, christer.55fbg@telia.com 
Sofia Axelsson, fifi.axelsson@gmail.com
Sara Vinnardag, sara.vinnardag@gmail.com
Elisabeth Granqvist, elisabeth_g@pitea.riksnet.se
Suzanne Pregne´r, suzanne@suzmimas.se
Malin Demervall, hypknoxs@hotmail.se 
 Maria Terdin, berguddens@home.se 
Carina Antonsson, carina.antonsson@telia.com
Conny Hagen Cecely, catterycecely@live.nl 
Marianne Engqvist, marianne2201@gmail.com 
Katja Villardsen, katjakv@hotmail.com 
Sirpa Aho, harmonyhorses@hotmail.com 
Jane Samuelsson, Göteborg
Ingun Larsson, Göteborg 
Sanne Dyeremose, Danmark
Birgitta Edberg
Karin Stenholmer, karinstenholmer@hotmail.com 
Marianne Persson, Killeberg
Peter Alvarsson, Nybro